Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
21,48 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:218703
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 09.06.2009.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 7 единиц
Ссылки: Использованы
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Ievads    3
1.  Projekta vadīšanas teorētiskie aspekti    5
1.1.  Projekta definējums un ar to saistītie jēdzieni    5
1.2.  Projekta vadīšana    11
1.3.  Projekta vadītājs un projekta komanda    19
1.4.  Projekta sastādīšana    23
2.  Projekta vadīšanas nozīme un problēmas uzņēmumā    27
3.  Mazo un vidējo uzņēmumu iespējas izmantot projektu vadības metodes    72
  Secinājumi un priekšlikumi    74
  Bibliogrāfisko norāžu saraksts    78
Фрагмент работы

Ievads
Kaut arī projektu vadīšana tiek īstenota tūkstošiem gadu, šobrīd tā ir palikusi par ļoti populāru tieši uzņēmēju vidū, jo ir nepieciešamas izmaiņas sava produkta vai pakalpojuma pilnveidošanā, savukārt ES fondu programmas ir lielisks veids kā iegūt atbalstu.
Projektu disciplīna pēdējos divus gadu desmitus ir piedzīvojusi grandiozu uzplaukumu. Tās izmantošanas sfēras ir paplašinājušās un grūti atrast tādu jomu, kurā projekti un to vadīšana dod iespēju ekonomiski un caurredzami izmantot naudas līdzekļus dažādu jaunu produktu un pakalpojumu izveidošanai, nodrošina mērķu sasniegšanu, termiņu un kvalitātes kontroli, kā arī paaugstina uzņēmējdarbības konkurētspēju.
Mūsdienās, trauksmainajā pasaulē, organizācijām ir nepieciešamas jaunas inovatīvas metodes kā apsteigt savus konkurentus. Viens no veidiem kā veiksmīgi darboties un apsteigt savus konkurentus ir projektu attīstība, tātad projektu izstrāde un pieteikšanās uz dažādu Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumiem.
Latvijā ļoti daudziem uzņēmumiem jau ir sava pieredze projektu veidošanā, kā arī to realizēšanā. Par vienu no lielākajiem pagriezieniem varētu minēt tieši Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā, kas pavēra lielākas iespējas iegūt ES fondu līdzekļus. Jau šobrīd tiek realizēti daudzi projekti, kur daļa finansējuma ir tieši no ES fondiem.
Šādas iespējas, ko uzņēmumiem Latvijā sniedz dažādas ES fondu programmas, ļauj jaunajiem uzņēmējiem izveidot savu biznesu, kā arī jau esošajiem piesaistīt līdzekļus, lai varētu attīstīt savu darbību. Šādu līdzekļu piesaiste uzņēmumiem ir kā atspēriena punkts, ir iespēja attīstīt savu ideju ar ārēju finansiālu atbalstu, galvenais kam ir jābūt – veiksmīgam projektam.
Lietišķajā pētījumā projektu vadība tiek apskatīta konkrētu, zināmu uzņēmumu ietvaros. Veicot pētījumu tika izvēlēti četri, pēc savas darbības atšķirīgi uzņēmumi.
Nekustamo īpašumu darījumu birojs;
Viesnīca;
Būvniecības uzņēmums;
Mēbeļu ražošanas uzņēmums;
Pētījuma mērķis bija noskaidrot, kāda ir uzņēmumu pieredze projektu vadībā, kā arī kādas ir uzņēmumu iespējas piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzekļus. Noskaidrot, kādu pozitīvu iespaidu tas vērtu dot uzņēmumam, kā arī kas uzņēmumam ir nepieciešams, lai izstrādātu projektu attiecīgai programmai.
Pētījuma tiek apskatīti arī iespējamie risinājumi problēmām, kādas varētu rasties projekta izstrādē, kā arī tā realizēšanā. Autoriem bija svarīgi uzzināt, kāpēc izvēlēties iesaistīties šajos projektos.
Protams, svarīgs faktors ir pašizglītošanās, ko dod šāda veida pētniecība, jo grupas uzdevums ir ne tikai izpētīt pētāmā uzņēmuma iespējas programmu finansējuma piesaistē, bet arī ģenerēt savas idejas un paralēli domāt par savu projektu izveidi jau savos nākotnes uzņēmumos.
1. Projekta vadīšanas teorētiskie aspekti
1.1. Projekta definējums un ar to saistītie jēdzieni
Dažādos literatūras avotos ir minētas daudz un dažādas projekta definīcijas, bet lielākajā daļā definīciju tās sakrīt.
Var teikt, ka projekts ir unikāls pasākums organizācijai, kura realizē vai pasūta projektu ar skaidri definētu, apspriestu un apstiprinātu mērķi, noteiktu sākuma un beigu datumu un izplānotiem resursiem.1
Kā piemēru vēl var minēt dažas citas projekta definīcijas.
Projekts ir process, ko veido koordinētu un kontrolētu norišu kopums, kuram ir noteikti sākuma un beigu termiņi un kura īpašām prasībām atbilstošais mērķis jāsasniedz, iekļaujoties atvēlētajos laika, izmaksu un resursu ietvaros;2
Projekts ir noteiktos apstākļos noritošs process, kura beigās tiek sasniegts unikāls rezultāts;3
Projekts ir cilvēku grupas koordinēta darbība ar noteiktu mērķi;4
Kā vienotu definīciju, kas varētu atbilst visām iepriekšminētām pazīmēm un īpašībām varētu definēt šādi:
Projekts ir vienreizējs, savstarpēji koordinētu un kontrolētu aktivitāšu kopums, kurā katrai aktivitātei ir savs sākuma un beigu punkts un kura īstenošanā piedalās viena persona vai organizācija, ar mērķi sasniegt iepriekš noteiktu termiņu, izmaksas un darba rezultātu.5
Projekts ir darbs, pasākums vai darbu un pasākumu kopums, kuram ir noteikts sākums un beigas, kā arī virkne tehnisku un ekonomisku kritēriju un rādītāju. Projekts var būt īslaicīgs, piemēram, dažas dienas vai nedēļas, tas var būt arī ilglaicīgs un ilgt vairākus gadus.6…

Коментарий автора
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация