Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
21,48 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:758749
Оценка:
Опубликованно: 20.03.2006.
Язык: Латышский
Уровень: Академический
Литературный список: 31 единиц
Ссылки: Использованы
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Anotācija    3
  Annotation    4
Ievads    5
Risks un ar to saistītās problēmas starptautiskajā tirdzniecībā    9
2.1  Valsts risks    11
2.2  Bankas risks    14
2.3  Valūtas risks    16
2.4  Darījuma partnera risks    21
Instrumenti risku apdrošināšanai starptautiskajā tirdzniecībā    24
3.1  Dokumentāro operāciju darbības principi riska minimizācijā    24
3.1.1  Dokumentu inkaso    24
3.1.2  Kredīta vēstule    26
3.1.3  Bankas garantija    33
3.1.4  Akceptēta vekseļa kredīts jeb forfaitings    38
3.2  Citas starptautiskās tirdzniecības finansēšanas metodes    40
3.2.1  Kompensācijas darījumi    41
3.2.2  Starptautiskais līzings    42
3.2.3  Faktorings    43
3.2.4  Konosaments    44
3.2.5  Atvērtais rēķins un avansa maksājums    45
Starptautiskās tirdzniecības finansēšanas aktuālie jautājumi    50
4.1  Latvijas Komercbanku speciālistu viedoklis par aktuālajiem starptautiskās finansēšanas jautājumiem Latvijā    50
4.2  Starptautiskās tirdzniecības instrumentu pielietošanas biežums    53
4.3  Risku novērtēšanas principi no banku prakses viedokļa    55
Secinājumi un priekšlikumi    74
Izmantotās literatūras un avotu saraksts    79
Galvojums    82
  Pielikums I    83
Фрагмент работы

Pieaugošā Pasaules valstu globalizācijas procesa rezultātā, kā arī pilnveidojoties transporta veidiem, pieaug tirdzniecības iespējas uz attālākajām zemeslodes vietām un aizvien lielāku lomu valsts ekonomikā iegūst starptautiskā tirdzniecība. Arī Latvijai, kas 01.05.2004. iestājusies Eiropas Savienībā, ir jāsekmē ārējās tirdzniecības darījumu apjoma palielināšana. Šobrīd ārējo tirdzniecību veicina Latvijas dalība Pasaules Tirdzniecības organizācijā (PTO).
Tomēr pastāvot zināmai ekonomiskai, juridiskai un politiskai nestabilitātei valstī, Latvijas uzņēmējiem nākas saskarties ar tādu problēmu kā ārvalstu partneru neuzticība. Protams, ārvalstu uzņēmēju piesardzība ir pamatota, jo starptautiskā tirdzniecība sevī ietver vērā ņemamus riskus, kuru iestāšanās varbūtība ir atkarīga no partneru vēlēšanās un spējas maksāt, no pieredzes un profesionalitātes, kā arī no politiskajiem, ekonomiskajiem un likumdošanas apstākļiem partnera valstī. Tas nozīmē, ka starptautiskajā tirdzniecībā uzņēmēji ir pakļauti ne tikai savam, bet arī to partneru biznesa riskam, neveiksmēm finansu tirgū un valstu ekonomisko neveiksmju sekām.
Tādēļ svarīgi ir pārzināt riska veidus, kuriem uzņēmēji ir pakļauti starptautiskajā tirdzniecībā, kā arī metodes šo risku samazināšanai. Iepriekšminētajā situācijā ir iespējams veiksmīgi izmantot banku starpniecību, sevišķi to banku, kuras ir starptautiski atzītas.
Lai kontrolētu riskus un atvieglotu darījumu slēgšanu starptautiskajā tirdzniecībā, bankas ir izstrādājušas atbilstošu norēķinu sistēmu. Šī norēķinu sistēma tiek dēvēta par dokumentāro operāciju sistēmu, kas sevī ietver tādus norēķinu veidus kā kredīta vēstules, inkaso, bankas garantijas un arī forfaitings.
Tieši šie bankas pakalpojumi, atkarībā no piemērotajiem apmaksas noteikumiem un izvēlētā veida, pilnīgi vai daļēji likvidē starptautiskās tirdzniecības riskus. Citiem vārdiem sakot, kredīta vēstules, inkaso, bankas garantijas un forfaitings nodrošina starptautiska darījuma partneru, līgumā paredzēto saistību izpildi, samazina riskus: pārdevējam – saņemt atteikumu no preces apmaksas vai atteikšanos no piegādātās preces, pircējam – no nepienācīgas piegādes izpildes vai neizpildes.
Pasaules prakse starptautiskajā tirdzniecībā rāda, ka atvērtais rēķins un avansa maksājumi, no pārdevēja un pircēja riska viedokļa, kā galējie norēķinu veidi izmantojami tikai tad, ja starp partneriem pastāv ilgstošas, pozitīvas un uz savstarpējo uzticēšanos balstītas attiecības.
Mazpazīstamu valstu savstarpējo darījumu sekmīgumu var nodrošināt ar bankas starpniecību, izmantojot piemērotu tirdzniecības finansēšanas metodi – faktoringu, līzingu, kompensācijas darījumus, kaut arī bankas nevar pilnībā garantēt darījuma noteikumu izpildi, ja viena no sadarbības partneru pusēm jau darījuma sākumā paredzējusi negodīgu rīcību attiecībā pret partneri.
Viens no faktoriem, kas kavē banku un uzņēmēju sadarbību ir informācijas trūkums starptautiskās tirdzniecības jomā – uzņēmēji nezin savas iespējas un to darbībai piemērojamos maksājumu veidus, savukārt, bankas nepārzin atsevišķu klientu vajadzības. Veicinot banku un to klientu savstarpējo sadarbību, varētu panākt banku ieņēmumu no starptautiskās tirdzniecības finansēšanas ar bankas palīdzību un uzņēmumu apgrozījuma apjoma pieaugumu, kā arī palielināsies starptautisko tirdzniecības darījumu drošība.
Jāatzīst, ka tirdzniecības finansēšanas metožu darbības shēmas nav tik daudz sarežģītas, cik svešas, tomēr darbam ar tām ir savas īpatnības, kuras pilnīgi būtu jāpārzina bankas speciālistiem un jāpalīdz saviem klientiem izvēlēties pareizo maksājuma veidu.
Lai uzņēmēji strādātu bez zaudējumiem un varētu nopelnīt, izmantojot tirdzniecības finansēšanas radītās priekšrocības, un bankas nezaudētu uzticību klientu acīs, banku speciālistiem labi jāpārzina šo pakalpojumu nianses, līdz ar to nodrošinot banku un to klientu sadarbību ne tikai darījumu finansēšanas jomā.…

Коментарий автора
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация