Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
21,48 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:584630
 
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 27.01.2006.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 21 единиц
Ссылки: Использованы
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Anotācijas    3
  Ievads    6
1.  Finanšu analīzes teorētiskie aspekti    8
1.1.  Finanšu analīzes mērķi un uzdevumi    9
1.2.  Finanšu analīzes avoti    12
1.3.  Finanšu analīzes nepieciešamība    13
1.4.  Finanšu analīzes metodes    15
1.5.  Finanšu analīzes lietotāji    19
1.6.  Finanšu pārskatu uzbūve    20
A/S “X” ekonomiskās darbības analīze    28
2.1  A/S “X”darbības raksturojums    28
2.2.  A/S „X” bilances, un peļņas un zaudējumu aprēķina horizontālā analīze    30
2.3.  A/S „X” bilances, un peļņas un zaudējumu aprēķina vertikālā analīze    36
3.  A/S „X” finanšu rādītāju analīze    42
3.1.  A/S “X” likviditātes aprēķins    42
3.2.  Rentabilitātes rādītāju aprēķins    48
3.3.  Maksātspējas rādītāju aprēķins    54
3.4.  Aktivitātes rādītāju aprēķins    57
  Secinājumi un priekšlikumi    65
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    67
  Galvojums    68
  Pielikumi    69
Фрагмент работы

Jebkura uzņēmuma darbības rezultāti un konkurētspēja ir atkarīgi no vadītāju prasmes, pieredzes un spējas pieņemt pareizus lēmumus. Katrs no šiem lēmumiem var uzlabot vai pasliktināt uzņēmuma saimniecisko vai finansiālo stāvokli. Finanšu analīze ir finanšu pārvaldības svarīgs elements. Gandrīz visi uzņēmuma finanšu pārskatu lietotāji izmanto finanšu analīzi svarīgāko finansēšanas un investēšanas lēmumu pieņemšanai.
Mūsdienās ir paaugstinājusies uzņēmumu ekonomiskā un juridiskā patstāvība. Katru gadu palielinās maksātnespējīgie uzņēmumi. Tāpēc pieaug finansiālās stabilitātes nozīme. Tas arī paaugstina nepieciešamību pēc uzņēmuma finansu analīzes.
Pamazām ekonomiskā situācija Latvijā sāka uzlaboties, valsts kļuva bagātāka, parādījās privātais kapitāls un ārvalstu investīcijas. Par cik būvniecība ir katras valsts tautsaimniecības attīstības barometrs, tad īpaši priecē tas, ka pēdējos gados Latvijā būvniecība strauji attīstās.
Augot konkurencei, pieņemot būtiskus biznesa lēmumus, ir nepieciešams izmantot finansēšanas teorētiskās un praktiskās metodes, lai varētu izvērtēt lēmumu reālo jeb ekonomisko ienesīgumu, jo jebkurš īpašnieks investējot naudu uzņēmumā cer nopelnīt lielākus ienākumus.
Uzņēmuma A/S „X” darbības ekonomiskajai analīzei ir aktuāla un svarīga loma uzņēmuma vadīšanā. Analīzes uzdevums, no vienas puses, ir noteikt uzņēmuma darbības efektivitāti pārskata periodā un noteikto mērķu sasniegšanu, bet, no otras puses, - noteikt uzņēmuma darbības attīstības iespējamos virzienus esošajā un perspektīvajā periodā, ņemot vērā nepieciešamos materiālus, finansiālos un darbaspēka resursus. Tāpēc šī uzņēmuma analīzi es veicu mērķtiecīgi, lai izzinātu tādas uzņēmuma iespējas un rezerves, kuras nodrošinātu esošo resursu visoptimālāko izmantošanu.
Diplomdarbs tika izstrādāts ar mērķi veikt A/S „X” finansiālās darbības analīzi par laika periodu no 2002.gada līdz 2004.gadam, atrast iespējamos risinājumus ,lai uzņēmuma īpašnieki varētu efektīvi paaugstināt ieguldītā kapitāla rentabilitāti un nodrošināt uzņēmuma darbības stabilitāti.
Pareiza līdzekļu un to avotu pārvaldīšana ir svarīgs faktors, lai uzņēmums sasniegtu labākus rezultātus augstas konkurences apstākļos, līdz ar to ir nepieciešams izpētīt A/S ”X” darbības situāciju. Tādēļ autors nolēma uz teorētisko un praktisko materiālu pamata izanalizēt uzņēmuma finanšu darbības situāciju, atklāt trūkumus, nepilnības, problēmas un izstrādāt priekšlikumus tās uzlabošanai.Darba uzbūve ir veidotā tā, lai būtu vieglāk un saprotamāk izprast uzņēmuma A/S “X” finansiālo stāvokli. Pirmajā nodaļā „Finanšu analīzes teorētiskie aspekti” autors apkopo finanšu analīzes mērķi un uzdevumu, avotus, nepieciešamību, metodes, pārskatu uzbūvi un arī finanšu analīzes lietotāji. Otrajā nodaļā „A/S “X” ekonomiskās darbības analīze” autors apraksta uzņēmuma vispārējo raksturojumu, darbību Latvijas tirgū un arī nākotnes darbības plāniem. Šajā nodaļā tiek veikta bilances un peļņas un zaudējuma aprēķina horizontālā un vertikālā analīze, lai vieglāk izprastu uzņēmuma finansiālo darbību. Trešajā nodaļa „A/S „X” finanšu rādītāju analīze” tiek veikta uzņēmuma likviditātes aprēķins, rentabilitātes rādītāju aprēķins, maksātspējas rādītāju aprēķins un aktivitātes rādītāju aprēķins.
Darbā galvenokārt tiks izmantotas ekonomiskās, salīdzināšanas, absolūto un relatīvo lielumu aprēķināšanas analīzes metodes, kā arī ekonomiski matemātiskās pētīšanās metodes. …

Коментарий автора
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация