Šī tipa konsorciji tika veidoti ASV, lai veiktu cietvielas fiziskas pētījumus, mākslīgā intelekta pētījumus. Tie tiek veidoti, lai stimulētu pētījumus kādās citās organizācijās – lielākās universitāšu laboratorijās, zinātniskajos centros. Šādu konsorciju finanšu atbalstu un kontroli ASV un Japānā veic desmiti lielāko korporāciju. Tas ir saistīts ar milzīgo inovāciju nozīmi.
Vēl var minēt tādus starpfirmu kooperācijas veidus kā dažādos zinātnes un tehnikas kompleksus, finanšu un rūpnieciskās grupas. Sarežģīta apvienošanās forma ir koncerns. Parasti tas apvieno ražošanas uzņēmumus, transporta tirdzniecības, banku sfēras uzņēmumus, kuri formāli saglabā juridisko patstāvību, bet ir pakļauti koncernu valdošās grupas vadībai un finanšu kontrolei. Koncerni veidojas, vai nu lielām korporācijām uzpērkot citu uzņēmumu akciju kontrolpaketes vai noslēdzot līgumus par vadīšanu, īpašuma iznomāšanu un peļņas nodošanu.
Holdingi – koncerna veids – sabiedrības, kas pārvalda vairākus citus uzņēmumus, formāli nepārņemot tos savā īpašumā. Šī pārvaldīšana iespējama tāpēc, ka holdingam pieder akciju kontrolpakete un veidojas mātes un meitas uzņēmumu savstarpējās attiecības. Holdings ir finanšu kompānijas īpašs veids, kuru dibina, lai tā būtu citu akciju kontrolpakešu īpašniece un tādā veidā vadītu un kontrolētu to darbību. …