1. Personāla politikas un stratēģijas nozīme organizācijā
Personāla politika ietver, darbinieku motivācijas un darba samaksas politiku – atbilstoši darbinieka ieguldījumam prēmiju un citu labumu sistēmu veidā.
Svarīgāka valsts prioritāte ir cilvēks un viņa zināšanas – būtisks resurss, uz kura balstās valsts turpmāka ekonomiska izaugsme. Zināšanas pilnveido darbaspēka kvalitāti, kapitāla izmantošanu un tehnoloģiju attīstību, kopuma nosakot organizācijas darbības efektivitāti un sekmējot augšupeju.
Personāla vadības un attīstības stratēģijas mērķi
Vispusīga personāla attīstības vadība;
Nepārtraukta un kvalitatīva apmācība;
Attīstīta pielietojama zinātniska pētniecība;
Efektīva motivācijas sistēma.
Personāla vadības procesos integrētas informāciju tehnoloģijas.
Uzņēmuma personāla stratēģijai vienmēr jābūt pozitīva intonācija. Cilvēki, kuri strādā uzņēmumā, allaž sajutuši, ka par viņiem rūpējas, atbalsta, stimulē, ļauj justies droši gan veselības problēmu gadījumos, gan, tuvojoties pensijas vecumam
Tātad, pats galvenais un būtiskākais priekšnosacījums ir un paliek darbinieku nozīme uzņēmumā. Šodienas apstākļos darbiniekiem vajadzētu apzināties, ka viņi ir svarīgs faktors visā ražošanas procesā. Uzņēmuma peļņa un pašu darbinieku labklājība ir atkarīga no viņu darba ražīguma. Tas nozīmē, ka vadītājam ir jānodrošina darbinieku tālāka izglītošana un pilnveidošana. Šī savstarpējā sapratne starp darbinieku un darba devēju noteikti sekmētu uzņēmuma attīstību un līdz ar to paaugstinātos ekonomiskie un sociālie rādītāji valstī.
Lai personāla vadības process etapu izpilde uzņēmumā notiktu atbilstoši uzņēmuma mērķiem, nepieciešams izstrādāt personāla vadības stratēģiju.…