Mūsdienās telekomunikāciju tīkli ļoti strauji attīstās un tiek ieviesti jauni pakalpojumi un iespējas, kas aptver daudzas nozares. Līdz ar to mūsdienās telekomunikāciju tīkli tiek pielietoti visdažādākajās nozarēs un viena no Latvijā mazāk aprakstītajām ir attālināta elektronisko mērinstrumentu vadība. Dažādu fizikālu procesu novērošanai, vadībai un analīzei ir liela nozīme dažādās nozarēs. Arī augstskolās laboratorijas darbos apmācībai tiek izmantota mēraparatūra, lai varētu novērot dažādu fizikālu procesu norisi un īpašības, kas ļauj labāk izprast teorētiski apgūtās zināšanas.
Lai efektīvāk darbotos ar mēraparatūru, tā tiek pievienota datortīklam vai datoram, tādējādi ir iespēja vadīt mēraparatūru neatrodoties tieši pie tās. Ar datoru attālināti vadot mēraparatūru, var sekot dažādu procesu norisei, veikt attālinātu mērīšanu, datu apstrādi un centrāli vadīt vairāku sistēmu darbību, kas nozīmīgi atvieglo mērījumu sistēmas vadību un datu apstrādi.
Attālināti vadot mēraparatūru, studentiem ir iespēja strādāt laboratorijas darbus ar mērinstrumentiem un pētāmo objektu laboratorijā, atrodoties mājās vai jebkurā vietā, kur ir dators ar interneta pieslēgumu. Šādi veicot studentu apmācību, to var veikt jebkurā laikā, neapmeklējot laboratoriju un to var darīt liels studentu skaits, strādājot pēc kārtas ar vienu laboratorijas darba komplektu.
Šī darba mērķis ir aprakstīt, salīdzināt un sniegt priekšstatu par dažādām elektrisko mērījumu apstrādes un pārraides tehnoloģijām, kas ļauj vadīt mērinstrumentus un pārraidīt mērījumu datus uz datoru, kurš veic šo datu tālāku apstrādi un mērinstrumentu vadību. Darbs tiek vērsts uz web mērījumu sistēmā pielietojamo tehnoloģiju izvēli, virtuālās laboratorijas izveidei. Šeit tiek apskatīti principi, kā notiek mērinstrumentu vadība, mērījumu datu pārraide dažādās vidēs kā arī mērinstrumentu vadība, izmantojot interneta pārlūkprogrammu iespējas.…