Teritorija: 32 545 km2
Galvaspilsēta: Brisele
Valsts galva: karalis Alberts II
Premjerministrs: Gay Verhofstadt
Valsts svētki: 21.jūlijs
Valsts oficiālās valodas franču, flāmu, vācu
Nacionālā naudas vienība: eiro (EUR)
Nacionālāis kopprodukts 2001.g.: 263,3 biljonu EUR
Iekšzemes kopprodukta pieaugums 2000.g.: 2,8%
Iedzīvotāju nodarbinātība (2000.g.)
lauksaimniecībā: 72 973
rūpniecībā: 1 076 917
apkalpojošā sfērā: 2 942 674
Apdzīvotības blīvums 2002.g. uz 1 km2 315 iedzīvotāji
Laika josla: GMT+1 stunda
Ģeogrāfiskais centrs: Nil-Saint-Vincent
Beļģija atrodas Eiropas rietumos un tās teritorija robežojas ar Nīderlandi, Vāciju, Franciju, Luksemburgas Lielhercogisti un Apvienoto Karalisti. Beļģijas teritorija ir neliela (divreiz mazāka par Latviju). Pateicoties valsts centrālajam novietojumam, tās galvaspilsēta Brisele tiek uzskatīta par Eiropas centru. Līdz ar to Briselē atrodas Eiropas Komisijas galvenā pārvalde, Eiropas Parlaments un Ministru Padome. Arī NATO mītne izvietota Briselē.
Brisele ir otra lielākā pilsēta pasaulē pēc Vašingtonas akreditēto žurnālistu skaita ziņā, kā arī ceturtā lielākā pilsēta starptautisko semināru un sapulču skaita ziņā.
Apmēram 65% Eiropas Savienības ekonomisko aktivitāšu noris teritorijā 1500 km garumā un 200 km platumā no Liverpūles (Apvienotajā Karalistē) līdz Dženovai (Itālijā). Beļģija atrodas tieši pa vidu šai teritorijai un tādēļ pelnīti tiek saukta par Eiropas centru.
Par valsts lielo lomu tranzīta jomā liecina fakts, ka 20% no Eiropas kravu pārvadājumiem tiek izmantoti Beļģijas ceļi.
Milzīga loma valsts ekonomikā ir Antverpenes ostai, kas ir otra lielākā osta Eiropā pēc Roterdamas un desmitā lielākā osta pasaulē.…