Darba devējs nedrīkst darbiniekam piedāvāt darba līguma grozījumus bez iemesla, tādējādi mēģinot atbrīvoties no nevēlamiem darbiniekiem. Turpretim arī gadījumā, ja darba devējs pieļauj darba līguma laušanu ar kādu konkrētu darbinieku, viņš var šim darbiniekam vispirms piedāvāt darba līguma grozījumus, un, ja darbinieks tiem nepiekrīt, izbeigt darba līgumu.
Darba nobeigumā, var teikt, ka darba vienošanās noslēgšana – tas ir jāuztver nopietni un atbildīgi, lai gan darba devējs, gan darbinieks pievērstu šim jautājumam uzmanību. Jo rūpīgi izstrādāts darba līgums ar katru darbinieku, pārdomāti iekšējās darba kārtības noteikumi un noteiktu noteikumu ievērošana kā pieņemot darbā, tā arī turpmāk, ir ne tikai vienkārši kārtējā birokrātiskā formalitāte, bet tieši pretēji - droši līdzekļi normāla darba procesa organizēšanai uzņēmumā, profesionālu darbinieku atlasei, un nepieciešamības gadījumā aizsardzība pret nepamatotām tiesas prasībām.
Darba attiecībās ir jāzina, kādas ir darba devēja un darbinieka saistības vienam pret otru, lai izvairītos no pārpratumiem darba jautājumos.
Darba līgumā izklāstīti darba noteikumi, iekļaujot stundu skaitu, kas jānostrādā vienā nedēļā, un attiecīgi algas apjomu par šīm stundām. Līgumam jābūt saskaņā ar provinces darba likumu.(www.needananny.ca/caregiver_lv.htm+darba+attiec%C4%ABbas&hl=lv&ct=clnk&cd=53&gl=lv)
Darba līgums palīdzēs personai izvairīties no dažādām problēmām, aizsargājot tā tiesības un sniedzot skaidru tās saistību attiecības un pienākumu aprakstu.
…