Ievads
Mēs izvēlējāmies tēmu „Faktori, kas ietekmē apģērba stilu” , jo mums tā liekas ļoti aktuāla mūsdienu dzīvē. Ikdienā var sastapt daudz dažādu cilvēku ar daudzveidīgiem raksturiem un , protams, ar savādāku izskatu, kuru veido pats cilvēks un viņa dzīves faktori. Šie faktori parāda ne tikai cilvēka ārējo pašapziņu, bet arī iekšējo.
Ir tādi cilvēki, kuri bieži maina savu stilu. Daži stili daudziem pat liekas smieklīgi, bet kāds, lai arī stils nebūtu, galvenais ir tas, ka cilvēks vispār izvēlās, jo tas arī nav viegls uzdevums. Var arī būt tā, ka cilvēks izvēlas savu stilu ne pēc dvēseles sajūtas, bet tāpēc, ka tas ļoti patīk vai arī to piedāvāja kāds draugs. Tad tas neizskatās nopietni. Katram jāizvēlas pareizo stilu, kurš piestāvēs pat sejas izteiksmes izveidei.
Katrs cilvēks ir savā ziņa unikāls, tādēļ, ka uz šīs pasaules nav pilnīgi vienādu personu un tas arī nav iespējams, bet vienmēr cilvēkiem ir kaut kas kopīgs, tā var būt ādas krāsa, valoda, valsts, kurā dzīvo, un viena no šīm vienādības pazīmēm ir apģērba stils. Ir daudz apģērba stilu, bet katrs cilvēks izvēlās sev to tīkamāko un tuvāko, protams, pēc savām iespējām un saviem miesas būves parametriem.
Jau zināms, ka daži no iespējamiem faktoriem varētu būt finansiālais stāvoklis, cilvēka raksturs, mīļākā mūzika, un arī draugu ietekmējums. Ģērbšanas stils arī atkarīgs no vecuma, jo dažiem bērniem ir ļoti noteicošie vecāki , kuri neuzskata par vajadzīgo uzklausīt bērna viedokli un ‘uzmāc” savu uzskatu par apģērbu. Kā arī iespējams cilvēku ietekmē apkārtējā apģērbu mode, jo viņi grib izskatīties aktuāli un būt līdzīgi slaveniem cilvēkiem.
Mēs jau sen gribējām uzzināt pat šo tēmu kaut ko vairāk, proti, kas vieno šos daudzveidīgos cilvēkus un kas varētu būt tie faktori, kurus varētu izspriest no viņu ģērbšanās stila. Ceram, ka šis darbs palīdzēs mums saprast visu nesaprotamo un, līdz šim brīdim, nezināmo.
Darba hipotēze ir „Vidusskolēnu ģērbšanas stilu nosaka viņu sociālais līmenis, katra indivīda garastāvoklis un vide, kurā viņi uzturas.”
Mūsu darba mērķis ir uzzināt kādi ir tie faktori, kas ietekmē apģērba stilu. Vairāk un tieši mūs interesē psiholoģiskie faktori, jo tas ir pamats apģērba stilam.
Darba uzdevumi – paveikt šo ZPD ar vis dažādākām anketām , literatūras izmantošanu , kā arī ar interneta palīdzību. Darba metodes – vidusskolēnu anketēšana(skat. Pielikumu nr. 1). Pētījuma objekts – mūsu skolas vidusskolēni no 10.c un 11.c klasēm. Vairākumā mūsu skolas vidusskolas pārstāvji. Pētījuma bāze – Jelgavas 1. ģimnāzija.
…