Ir zināms, ka fiziskās aktivitātes un vingrinājumi ir labvēlīgi veselībai, tostarp uzlabo sirds un asinsvadu veselību, vielmaiņas funkciju un imūnsistēmas darbību. Regulāras fiziskās aktivitātes ir saistītas ar hronisku slimību, piemēram, sirds slimību, 2. tipa diabēta un dažu vēža veidu, riska samazināšanos. Ir pierādīts, ka papildus fiziskajām priekšrocībām fiziskās aktivitātes pozitīvi ietekmē arī garīgo veselību, tostarp samazina depresijas un trauksmes risku.
Viens no veidiem, kā fiziskās aktivitātes var ietekmēt organismu, ir asins sastāva izmaiņas. Asinis ir sarežģīts šķidrums, kam ir būtiska nozīme skābekļa un barības vielu piegādē organisma audiem un atkritumproduktu izvadīšanā. Asinis sastāv no dažādām sastāvdaļām, tostarp eritrocītiem, baltajiem asinsķermenīšiem, trombocītiem un plazmas. Šo komponentu koncentrācijas un sadalījuma izmaiņas var ietekmēt organisma spēju veikt fiziskas aktivitātes un ietekmēt vispārējo veselību.
Sporta treniņš ir fiziskās aktivitātes veids, ko raksturo strukturētas un atkārtotas vingrinājumu procedūras, kuru mērķis ir uzlabot sportiskos rezultātus. Sportistiem, kuri regulāri nodarbojas ar sporta treniņiem, treniņu rezultātā bieži vien mainās asins sastāvs. Šīs izmaiņas var ietvert sarkano asinsķermenīšu skaita palielināšanos, plazmas tilpuma izmaiņas un balto asinsķermenīšu koncentrācijas izmaiņas.…