Visu veidu attiecībās ir svarīga savstarpējā saskarsme. Saskarsmes ar klientu pamatā ir zināšanas un prasmes, ko es aplūkoju savā referātā. Šim referātam par pamatu tiek ņemts uzņēmējdarbības galvenais posms – klients.
Klients ir vissvarīgākā persona biznesā. No klienta ir atkarīga peļņa, veiksmīga biznesa attīstība. Svarīgākais ir profesionāli apkalpot klientu, lai viņš justos apmierināts un būtu ieguvis maksimālu labumu no pakalpojuma. Klients ir mūsu sadarbības partneris un domubiedrs, viņš ir tas, kuram mēs kalpojam, nevis otrādi. Veidojot attiecības ar klientu ir svarīgi atcerēties, ka klients ir personība.
Par jēdzienu „klients” var domāt dažādos kontekstos, jo nav vienas noteiktas definīcijas. Pārsvarā par klientu uzskata juridisku personu vai privātpersonu, kas pērk konkrētā uzņēmuma preci vai pakalpojumu – gan šo produktu kā gala lietotājs, gan kā starpposms šī produkta ceļā pie patērētāja, patstāvīgu pircēju vai pasūtītāju vai kā personu, kas izmanto advokāta, notāra, kredītiestādes u.tml. iestādes pakalpojumus. Bet klients ir arī personība, cilvēks, kurš izmanto uzņēmuma profesionālā darba rezultātus, cilvēks, kura vēlmes un vajadzības ir jāapmierina vislabākajā līmenī, jo no klienta ir atkarīgs uzņēmums, tā darba mērķis un panākumi. Tātad var secināt, ka klients ir uzņēmējdarbības galamērķis, uz kura vajadzībām, vēlmēm, interesēm un nodomiem tiek balstīta perspektīva uzņēmējdarbība.
Katra klienta darbības pamatā ir vajadzība vai vēlme. Koncentrējoties uz šo vajadzību, klients apzināti vai neapzināti izmaina savu uzvedību, kas ļauj noteikt un paredzēt klienta rīcību. Uzvedība ir indivīda ārējā izpausme, izturēšanās, attieksme, ko parasti nosaka vitālās vajadzības un vide. Rīcība ir darbības rezultāts.…