Masu mediji ir gan prese, gan radio, gan televīzija, gan internets. Masu saziņas līdzekļiem var iedalīt noteiktas lomas demokrātijas veidošanā. Pastāv dažādi viedokļi: ir autori, kas uzskata, ka mediju loma demokrātijās ir ļoti nozīmīga, taču vairāki autori savos darbos uzsver negatīvo, ko ietver šie komunikācijas kanāli.
Mūsdienās aktuāls jautājums ir jaunās informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, kas varētu ieņemt nozīmīgu lomu pilsoņu informēšanā par politiskajiem procesiem, pilsoņu līdzdalības veidošanā, debatējot par nozīmīgiem jautājumiem, iespējams, arī mobilizēšanā. Taču pastāv arī problēmas – internets nav pieejams visai sabiedrībai, tādēļ aktuāls ir jautājums, vai šis salīdzinoši jaunais masu medijs veicina demokrātiskāku sabiedrības pārvaldi.
Literatūras analīzē ir iekļauti vairāku autori viedokļi par masu mediju nozīmi demokrātiskos procesos, arī mediju negatīvās iezīmes. Neliels uzsvars ir likts uz elektroniskajiem saziņas līdzekļiem, konkrētāk, uz interneta nozīmi, jo tas paver jaunas iespējas pilsoņu viedokļu apmaiņā. Literatūras pārskata beigu daļā tiek apskatīta likumdošana un situācija Latvijā, kā arī neliels ieskats Eiropas Padomes nostājā. Nobeigumā tiek izdarīti galvenie secinājumi par apskatīto literatūru.…