Katrai organizācijai ir sava, atšķirīga darba kultūra. Tā ir dažādu nostāju, pārliecību, kā arī pieņēmumu un atziņu sakopojums, ar kuru palīdzību nosaka gan darbinieku uzvedību, gan arī darba izpildes paņēmienus. Organizācijas kultūra ir funkcionāla vai nefunkcionāla. Tas nozīmē, ka organizācijas mērķu sasniegšanu ietekmē pozitīvi vai traucē organizācijas efektīvu darbību. Savukārt kultūras menedžments ir tas, kura uzdevums ir nostiprināt jau esošo funkcionālo kultūru vai izmainīt nefunkcionālo kultūru.
Tomēr jāņem vērā, ka organizācijas kultūru ir grūti mainīt, jo tā gadu gaitā ir attīstījusies un parasti arī dziļi iesakņojusies.
Veicot kultūras analīzi un prognozi lai uzzinātu, kādas menedžmenta aktivitātes ir jālieto, vispirms ilgākā laika posmā jāaplūko un jāatzīmē, kādas ir organizācijā valdošās uzvedības. Lai veiktu pamatīgāku analīzi, iespējams lietot tādus pētīšanas paņēmienus, kā intervijas, aptaujas un anketēšanu.
Organizācijas kultūras vispārīgās teorijas ļauj uzņēmuma kultūru iepazīt un izpētīt nedaudz sīkāk un apjaust, kas tad īsti ir organizācijas kultūras analīze un, ko tā sevī ietver. …