Kvantitatīvo pētījumu metožu apstrādes programmas parasti manipulē ar skaitļiem, taču kvalitatīvo metožu apstrādes programmās tiek pielietoti vārdi. Strādājot ar kvalitatīvo metošu programmatūru, nepieciešams ieguldīt daudz lielāku lietotāja darbu. Parasti ir jāizanalizē viss teksts, jānokodē tas un šie kodi jāievada datorā.
Kvalitatīvo metošu apstrādes programmām ir daudz lielāka iespēja variēt nekā statistisko metožu programmām. Galvenokārt tiek izmantots daudz vārdu, tādi kā grupu diskusiju transkripti vai atvērtās intervijas. Tāda veida tekstus nepieciešams kodēt.
Kodēšana tiek veikta pašrocīgi un tas ir ilgstošs process, pārējo uzdevumu veic programma, kas pārskata un sasummē kodus. Šīs programmas neanalizē datus, jo datori nenodrošina tādu iespēju – tie datus sakārto un sagrupē tā, ka līdzvērtīgi parādās blakus. Rezultāts izskatās kā struktūra, ko var attēlot diagrammā.
Izpratne par rezultātu pētniekam veidojas jau datu kodēšanas gaitā. Programma nekalpo kā palīgs laika ietaupīšanā kad tiek analizēti dati, taču ir svarīga sastāvdaļa rezultātu prezentācijā. Programmas palīdz strukturizēt datus.
Jēdziens “kvalitatīvie dati” var kalpot kā sinonīms jēdzienam “vārds”. Tie var tikt pārkodēti skaitļos vai savietoti struktūrā, taču jebkurā gadījumā tie paliek vārdi.…