4. Secinājumi
1. Veiktais pētījums apliecina, ka darbā izvirzītā hipotēze: Latvijas iedzīvotāju vidū pastāv uzskats, ka sievietes ir nepiemērotas vadītājas amatam, viņu vieta ir mājas pavarda uzturēšana, nevis uzņēmuma vadīšana, ir apstrīdēta, jo lielākā daļa aptaujāto uzskata, ka sievietes var strādāt un būt vadītājas, kā arī sievietes var ļoti labi apvienot darbu ar ģimeni.
2. Ar pētījumā izmantoto metožu – dokumentu analīzi un anketēšanu iegūtie secinājumi nav pretrunīgi un tie viens otru papildina.
3. Lielākai daļai aptaujāto respondentu ir bijusi saskarsme ar sievieti vadītāju, kas ir vairāk pozitīva nekā negatīva. Kā arī ir respondenti, kas uzskata, ka, pēc viņu domām, nav jābūt noteiktam dzimumam-vīrietim vai sievietei, kas var vadīt uzņēmumu. Svarīgi ir tikai tas, lai vadītājs būtu profesionāls, labi organizēts un viņam piemistu spēja plānot savu un padoto darbu.
4. Iegūtā informācija no aptaujātajiem respondentiem, kas pārstāv Latvijas iedzīvotāju viedokli par attieksmi pret sievieti vadītāju liecina, ka sievietes var būt tikpat labas vadītājas kā vīrieši.
5. Sieviešu priekšrocība ir spēja būt daudzpusīgai atšķirīgās jomās, kā arī tas, ka sievietes kā vadītājas bieži vien ir stingrākas, nepiekāpīgākas. Sievieti vadītāju raksturo uzņēmīgums, atvērtība sarunām un gatavība kompromisiem, kā arī pacietība. Viņas spēj adaptēties un pielāgoties jauniem apstākļiem.
6. Svarīgākās rakstura īpašības, kuras ir palīdzējušas ieņemt vadītājas amatu ir neatlaidība un mērķtiecība.
…