Mārketings ir internacionāls jēdziens, „taču praksē tā vietā bieži lieto latvisko terminu – tirgvedība (angļu val. market – tirgus), tomēr pat vispilnīgākais tulkojums nespēj atspoguļot mārketinga jēdziena pilnību.” Var atzīmēt, ka šis jēdziens un tā saturs, risinot tautsaimniecības problēmas, kļūst ar katru gadu plašāks un sarežģītāks. Gan iekšējā, gan ārējā konkurence šinī biznesā ir ļoti sīva, līdz ar to, lai uzņēmums varētu veiksmīgi pastāvēt un pilnveidoties ir nepieciešams izmantot mārketinga darbību visdažādākās variācijās.
Interesantu pārliecību izteica grāmatas autors „Mārketings no A līdz Z” Kotlers F., viņš norāda, „ka mārketings nav māksla atrast efektīvus veidus, kā atbrīvoties no saražotās produkcijas. Mārketings ir patiesas patērētāju vērtības radīšanas māksla. Tā ir māksla palīdzēt patērētājiem iegūt lielāku labklājību. Mārketinga lozungi ir kvalitāte, serviss un vērība.” Mārketings, savā veidā ir mājasdarbs, kuru uzņēmums veic, lai varētu izprast, kas cilvēkiem ir nepieciešams un ko uzņēmumam vajadzētu piedāvāt. Katram uzņēmumam ir svarīgi apzināties, ka mārketings nav īstermiņa pārdošanas centieni, bet gan ilgtermiņa investīcijas. Kā arī Kotlers F. uzsver, „ja mārketingu veic efektīvi, tas tiek veidots, pirms uzņēmums sāk ražot produktu vai ienāk tirgū; un tas turpinās vēl ilgi pēc pārdošanas.”
Pasaulē ir vairāki piemēri, kad uzņēmums tērē ļoti lielus resursus tieši mārketinga izstrādei un pielietošanai, tas tiek darīts ar mērķi, lai viņu produkts būtu pēc iespējas labāk atpazīstams plašam sabiedrības lokam.
Viens no spilgtākajiem piemēram ir „Redbull” enerģijas dzēriens. Šī uzņēmuma mārketinga izmaksas 2004.gadā bija 30% no uzņēmuma kopējiem ienākumiem, kā tiek vēstīts interneta portālā „trcb.com”. „Redbull” ļoti efektīgi pielieto integrētās mārketinga komunikāciju (IMK). Pateicoties aktīvai IMK darbībai, tas ieņem līderpozīcijas starp saviem tiešiem konkurentiem. Neviens cits uzņēmums, kas arī piedāvā enerģijas dzērienus nespēj izstumt „Red Bull” no līderpozīcijas jau vairākus gadus.