Pateikt, ka savā valstī jūtas droši, pārzina savas tiesības un paļaujas uz valsts varas orgāniem to aizstāvībai, var reti kurais. Diemžēl, tas ir iegājies paaudžu paaudzēs un vairs nav iespējams atrast vainīgo no kuras tas viss ir sācies. Tas ir pieradums, kas ļauj dzīvot esošajā situācijā un neredzēt to no malas.
Šodien ir grūti sastapt tādus cilvēkus, kuri ne reizi nav devuši kukuli ceļa policijas darbiniekam, bet vai tā ir valsts policijas īpatnība vai sabiedrības raksturs? Jautājums, par valsts policiju mūsdienās ir kļuvis par vienu no aprunātākajiem gan presē, gan arī pašā sabiedrībā. Kas tad īsti ir jādara, lai sabiedrība dzīvotu drošā, nekorumpētā valstī, jāmaina struktūra vai jāmainās pašiem?! Un ja sabiedrība definējās kā klients valsts instancēm, vai klients ir apmierināts ar tās pakalpojumu sniegšanu?! Vai papalojumu sniedzējs strādā klienta interesēs?
Studiju darbā autore izvēlējas rakstīt par organizāciju, kurai ir viss lielākā loma sabiedriskās kārtības nodrošināšanā – par Valsts policiju. Studiju darba pētījuma objekts – valsts policijas loma sabiedriskās kārtības nodrošināšanā. Pētījuma priekšmets – valsts policijas funkcijas, struktūra, noziedzības statistika u.c.…