Šajā definīcijā autors izmanto mārketinga terminus, šos terminus sapratis bez problēmām tikai šī priekšmeta pasniedzēji un mārketinga speciālisti. Sanāk tā, kā cilvēks sameklēja vienu definīciju, bet lai to saprastu vēl jāatrod papildus. Piemēram, autors izmanto no „mārketinga mix” elementu vai mārketinga mainīgi faktori, bet ja cilvēks nekad nav dzirdējis par to, tad patiešām būs grūti saprast par ko iet runā.
2.definīcijas a variants parāda, kā cenu var uztvert ne tikai naudas vērtība, bet arī, kā apmaiņas procesu, kurā divi un vairāk partneri katrs no tiem piedāvā vienlīdzīgu preci vai pakalpojumu.
Savukārt 2.definīcijas b variants, 3. definīcijā un 4. definīcijā cena tiek lietota, kā naudas summa, par kuru var iegadāties preci-pakalpojumu, kā arī pastāv iespēja to pārdot. No 4. definīcijas var redzēt, kā notiek maiņas process, kurā preci - pakalpojumu apmaina viens pret otru. Klients dod naudu, bet pārdevējs iedod preci vai pakalpojumu.
Cena kā ekonomiska kategorija:
naudas summa, kura tirgū tiek pieprasīta par produktu;
vērtību summa, kuru patērētājs atdod maiņas procesā, saņemot produktu
Cena ir konkurences instruments. Cenu karu scenārijs:
Firma veic cenu samazināšanu, lai piesaistītu pircēju.
Notiek tirgus daļu pārdale.
Konkurenti to jūt.
Konkurenti arī samazina cenas = konkurentu reakcija.
Atjaunojas cenu vienādība, bet zemākajā līmenī.
Globālais preču tirgus nav paplašināms, cenu samazināšana – nauda pie kopēja tirgus apjoma paplašināšanai. Kāda cena ir jāliek precei, lai segtu izmaksas!…