Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
14,20 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:873957
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 06.12.2012.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 72 единиц
Ссылки: Использованы
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
1.  LĪGUMU JĒDZIENI UN VĒSTURISKĀ ATTĪSTĪBA    7
1.1.  Uzņēmuma līguma jēdziens un vēsturiskā attīstība    7
1.2.  Darba līguma jēdziens un vēsturiskā attīstība    10
2.  LĪGUMU SUBJEKTI    14
2.1.  Uzņēmuma līguma subjekti    14
2.2.  Darba līguma subjekti    16
2.3.  Komercsabiedrības valdes locekļa statuss darba tiesiskajās attiecībās    22
3.  LĪGUMU NOŠĶIRŠANAS KRITĒRIJI    26
3.1.  Saistības mērķis    26
3.2.  Darba veikšanai nepieciešamie materiāli un darba rīki    29
3.3.  Rīkojumi    31
3.4.  Subordinācijas attiecības un neatkarība (darba kārtība)    34
3.5.  Darba veikšanas personisks raksturs    35
4.  SEKAS, JA NOSLĒGTS NEATBILSTOŠS LĪGUMA VEIDS    38
4.1.  Atbildība par nepareizi izvēlētu līgumu    41
  KOPSAVILKUMS    42
  IZMANTOTĀ LITERATŪRA UN AVOTI    46
Фрагмент работы

KOPSAVILKUMS
1. Uzņēmuma līgums civiltiesību sistēmā atrodas starp darba līgumu un pirkuma līgumu, jo tas ietver sevī gan darba, gan gala rezultāta nodošanas momentu. Ar uzņēmuma līguma ietveršanu Civillikuma 15.nodaļā „Prasījumi no darba attiecībām” ir uzsvērta līguma galvenā nozīme – kādas personas darbs citas personas labā. Ar šo pazīmi uzņēmuma līgums ir tuvs darba līgumam, jo darba līguma mērķis ir kādas personas apņemšanās veikt noteiktu darbu otrās personas labā un vadībā par noteikto atlīdzību.
2. Nedrīkst jaukt uzņēmuma līgumu un uzdevuma līgumu, jo šiem līgumiem ir atšķirīgas juridiskas sekas. Pastāvot darba līguma pazīmēm, uzņēmuma līgums atzīstams par darba līgumu. Uzdevuma līgums ir uzticības līgums, kurā puses savā starpā vienojas par kāda uzdevuma izpildi. Uzdevuma līgumā ir saskatāma līdzība ar pilnvarojuma līgumu; pilnvarojuma līgums regulē uzdevuma izpildītāja tiesisko statusu attiecībā pret trešajām personām, savukārt uzdevuma līgums regulē pušu iekšējo statusu.
3. Darba likums paredz iespēju darba līgumu noslēgt uz nenoteiktu un noteiktu laiku. Vispārīgā veidā darba līgums slēdzams uz nenoteiktu laiku, bet uz noteiktu laiku darba līgums slēdzams tikai Darba likumā speciāli paredzētos gadījumos. Savukārt uzņēmuma līguma termiņš, ja līgumā nav noteikts pasūtījuma izpildes termiņš, aprobežojas ar pasūtījuma izpildīšanas brīdi.
4. Civillikums regulē uzņēmuma līgumu koncentrēti, pamatā aprakstot tikai vienu uzņēmuma līguma paveidu – līgumu par lietas izgatavošanu. Savukārt Krievijas Federācijas Civilkodeksā atsevišķi izdalīti uzņēmuma līgumi par sadzīviskiem jautājumiem, būvniecības jomā, par projektu darbu veikšanu un uzņēmuma līgumi valsts vajadzībām. Civillikuma modernizācijas procesā, pozitīvi tiktu vērtēta šāda dalījuma ietveršana arī Latvijas Civillikumā, saglabājot pašlaik spēkā esošos vispārīgos noteikumus un papildinot ar uzņēmuma līgumu paveidiem. Šāda līgumu veidu atsevišķa izdalīšana palīdzētu vieglāk izvēlēties piemērojamo tiesību normu un sekmētu efektīvāku tiesību normu piemērošanu.
5. Saskaņā ar Eiropas Savienības Tiesas viedokli viena dalībnieka sabiedrība, kurā tās vienīgais dalībnieks ir arī vienīgais valdes loceklis, nepastāv pakļautība starp dalībnieku sapulci un valdes locekli, kas ir būtiska darba attiecību sastāvdaļa, tātad darba attiecības šādā gadījumā nepastāv. Tomēr Latvijas tiesu praksē pastāv tieši pretējs viedoklis, ka viena īpašnieka sabiedrībai ir jāslēdz darba līgums ar sevi, lai pildītu pienākumus, kas nav saistīti ar sabiedrības vadīšanu un pārstāvēšanu. Kā norāda Eiropas Savienības Tiesa, šādā gadījumā trūkst darba attiecību būtiskā sastāvdaļa – pakļautība darba devējam, tātad darba attiecības faktiski nepastāv un nav pareizi komercsabiedrības valdes loceklim slēgt pašam ar sevi darba līgumu.
6. Valdes locekļa un komercsabiedrības attiecības veidojas uz savstarpējās uzticības pamata. Tas, ka persona ievēlēta par komercsabiedrības valdes locekli nenozīmē, ka viņa automātiski kļūst par darbinieku. Līgums, kas regulēs valdes locekļa un komercsabiedrības savstarpējas attiecības, ir atkarīgs no pušu savstarpējās gribas un vienošanās satura. Ja puses būs vienojušās par darba līgumam raksturīgiem noteikumiem, tad konkrētās attiecības būs atzīstamas par darba attiecībām.

Коментарий автора
Комплект работ:
ВЫГОДНО купить комплект экономия −45,67 €
Комплект работ Nr. 1327284
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация