Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
21,48 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:432251
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 24.04.2007.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 53 единиц
Ссылки: Использованы
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Ievads    8
1.1.  Īpašums    10
1.2.  Nekustāmais īpašums    12
1.3.  Īpašuma iegūšanas un īpašuma tiesību izbeigšanas tiesiskā regulēšana    16
2.  Nekustama īpašuma pirkuma līgums    24
2.1.  Pirkuma līguma jēdziens un vispārīgais raksturojums    24
2.2.  Nekustāmais īpašums kā pirkuma līguma priekšmets    25
2.3.  Pirkuma līguma noslēgšanas kārtība. Pircēja un pārdevēja tiesības un pienākumi    36
3.  Citi nekustāma īpašuma atsavināšanas veidi    53
3.1.  Nekustāma īpašuma dāvinājums un tā vispārīgais raksturojums    53
3.1.1.  Dāvinājums atlīdzības nozīmē. Dāvinājums ar uzlikumu. Visas mantas Dāvinājums    56
3.1.2.  Dāvinājuma atsaukšana    59
3.2.  Maiņas līgums    66
3.3.  Uztura līgums    68
3.4.  Nekustāma īpašuma ieguldījums pamatkapitālā    73
3.5.  Laulības līgums    76
  Nobeigums    80
  Izmantoto avotu un literatūras saraksts    83
Фрагмент работы

Pēdējo 10 gadu laikā Latvijā strauji palielinājās darījumu skaits, kas saistīti ar nekustāma īpašuma atsavināšanu. Saskaņā ar interneta saita www.zemegramata.lv datiem, 1996.gadā Latvijas zemesgrāmatās piereģistrēto dāvinājuma līgumu skaits sastādīja 1 565 līgumi, pirkuma līgumu skaits stādīja 2 953 līgumi, maiņas līgumu skaits sastādīja 26 līgumus, tika piereģistrēti 29 lēmumi par nekustāma īpašuma ieguldīšanu uzņēmuma pamatkapitālā, un tika piereģistrēti 64 lēmumi par nekustāma īpašuma iegūšanu tiesas ceļā. Bet jau 2005.gadā Latvijas zemesgrāmatās piereģistrēto dāvinājuma līgumu skaits sasniedza 11 616 līgumi, pirkuma līgumu skaits sasniedza 65 491 līgumi, maiņas līgumu skaits sasniedza 1 134 līgumi, lēmumu skaits par nekustāma īpašuma ieguldīšanu uzņēmuma pamatkapitālā sasniedza 603 lēmumi, un lēmumu skaits par nekustāma īpašuma iegūšanu tiesas ceļā sasniedza 871 lēmumi.
Tomēr, palielinoties augstāk minēto darījumu skaitam var palielināties arī domstarpību skaits starp darījuma pusēm. Tas, galvenokārt ir saistīts ar to, ka cilvēki slēdzot šāda veida darījumus paļaujas vienīgi uz savām zināšanām un dzīves pieredzi, nevis griežas pie kvalificēta jurista.
Šī diplomdarba mērķis ir izpētīt nekustāmo īpašumu atsavināšanas tiesisko regulējumu Latvijas Republikas likumdošanā kā civiltiesisko attiecību palīglīdzekli, kā arī aprakstīt nekustāmo īpašumu atsavināšanas veidus un visbiežāk sastopamus strīdus, kas var rasties sakarā ar nekustāma īpašuma atsavināšanu.


1. Jēdzienu „īpašums” un „nekustāmais īpašums” vispārējais raksturojums. Īpašuma iegūšanas un īpašuma tiesību izbeigšanas tiesiskā regulēšana

1.1. Īpašums
1950.gada 4.novembra Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizstāvības 1.protokola 1.pants nosaka, ka jebkurai personai ir tiesības uz īpašumu.
1998.gadā tika papildināta Latvijas Republikas Satversme ar jaunu nodaļu “Cilvēka pamattiesības”, kuras 105.pants nosaka, ka „ikvienam ir tiesības uz īpašumu. Īpašumu nedrīkst izmantot pretēji sabiedrības interesēm. Īpašuma tiesības var ierobežot vienīgi saskaņā ar likumu. Īpašuma piespiedu atsavināšana sabiedrības vajadzībām pieļaujama tikai izņēmuma gadījumos uz atsevišķa likuma pamata pret taisnīgu atlīdzību”.
Šī norma, kas garantē vienu no būtiskākajām pamattiesībām, lielā mērā nosaka gan īpašuma ieguvi un tā atsavināšanu, gan aizsargā jau esošu īpašnieku tiesības brīvi rīkoties ar savu mantu. Līdz ar to valsts ar Satversmes starpniecību ne tikai pasludina īpašuma tiesību nozīmīgumu, bet arī rada šo tiesību nodrošinājuma mehānismu. Saskaņā ar LR Civillikuma 927.pantu, īpašums ir pilnīgas varas tiesības par lietu, tas ir, tiesības valdīt un lietot to, iegūt no tās visus iespējamos labumus, ar to rīkoties un noteiktā kārtā atprasīt to atpakaļ no katras trešās personas ar īpašuma prasību.…

Коментарий автора
Комплект работ:
ВЫГОДНО купить комплект экономия −51,45 €
Комплект работ Nr. 1116010
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация