Secinājumi
1. Bakalaura darba pētījumā mērķis - izpētīt personāla mainības ietekmējošus faktorus un izstrādāt priekšlikumus tās mazināšanai, ir sasniegts, ir atbildēts uz pētniecisko jautājumu – kādi faktori ietekmē personāla mainību un kādus pasākumus nepieciešams ieviest tās mazināšanai, ir apstiprinājusies pētījuma aktualitāte A/S „Visterija”.
2. Galvenie personāla mainību veicinošie faktori ir: atalgojuma palielināšana, slodzes mazināšana, vadītāju komunikācijas uzlabošana ar darbiniekiem.
3. Uzņēmumā izstrādātās adaptācijas sistēmas veids – mentorings nedod sagaidāmos rezultātus, tas ietekmē mainības līmeni tieši zemākā līmeņa darbiniekiem. Kas savukārt negatīvi iespaido pārējos darbiniekus, palielinot neapmierinātību ar pārstrādāto stundu daudzumu.
4. Jaunu darbinieku atlases sistēma ir nepilnīga, tādēļ darbā, lielākoties, tiek pieņemti nekompetenti darbinieki, kas neiztur slodzi un pirms darba uzsākšanas ir nezinoši par darba saturu.
5. Augstas mainības rezultātā (87.9%, par 2014. gadu), esošie darbinieki spiesti aizvietot vakantās vietas, veidojot pārstrādātās stundas, no tā darbiniekiem veidojas nogurums un stress, kas ilgstošas uzturēšanas laikā var izveidot darbiniekos vēlmi mainīt darba vietu.
6. Uzņēmuma vadītāji ir pielikuši pūles, lai padarītu darbinieku ikdienas darba dzīvi pēc iespējas vieglāku un vienkāršāk izpildāmu. Tas darbiniekos izraisa pozitīvas atsauksmes par vadītāju vadības stilu, tā saka 79.6%…