Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
6,49 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:546072
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 23.10.2012.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
Фрагмент работы

Pašvaldības funkcijas attiecībā uz teritorijas plānošanu:
1) vada, uzrauga un nodrošina attiecīgās vietējās pašvaldības teritorijas plānojuma, detālplānojuma un to grozījumu izstrādi un īstenošanu;
2) apstiprina vietējās pašvaldības teritorijas plānojumu, detālplānojumus un to grozījumus kā saistošos noteikumus;
3) ierosina grozījumus plānošanas reģiona teritorijas plānojumā;
4) sadarbojas ar citām vietējām pašvaldībām kopīgu teritorijas plānojumu izstrādei;
5) nodrošina sabiedrības līdzdalību vietējās pašvaldības teritorijas plānošanas procesā;
6) līdz kārtējā gada 1.februārim sniedz atbildīgajai ministrijai informāciju par vietējās pašvaldības teritorijas plānojuma izstrādi.
Pieņemot lēmumu par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu, vietējās pašvaldības dome (padome) apstiprina un lēmumā norāda detālplānojuma izstrādes vadītāju – amatpersonu, kas organizē detālplānojuma izstrādes gaitu, informē par to pašvaldību un iesniedz pašvaldības domē (padomē) izskatīšanai detālplānojuma materiālus. Parasti tā ir pašvaldības amatpersona – būvvaldes vadītājs, teritorijas plānotājs vai izpilddirektors.
Vietējās pašvaldības dome (padome) pieprasa no darba uzdevumā minētajām institūcijām nosacījumus detālplānojuma izstrādei, pievienojot pašvaldības lēmumu par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu, apstiprināto darba uzdevumu, zemes robežu plānu un īpašuma tiesības apliecinošu dokumentu kopijas, kā arī grafisko informāciju par plānojamo teritoriju.
Četru (4) nedēļu laikā pēc lēmuma pieņemšanas par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu, detālplānojuma izstrādes vadītājs nosūta paziņojumu detālplānojuma teritorijā esošo nekustamo īpašumu īpašniekiem (tiesiskajiem valdītājiem) un publicē paziņojumu vietējā laikrakstā (ja nepieciešams, arī rajona laikrakstā, kurš tiek izdots ne retāk kā reizi nedēļā) un laikrakstā "Latvijas Vēstnesis". Paziņojumā norāda pašvaldības lēmumu par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu, detālplānojuma izstrādes vadītāju, teritorijas plānoto (atļauto) izmantošanu saskaņā ar vietējās pašvaldības teritorijas plānojumu, kā arī informāciju par rakstisko priekšlikumu iesniegšanas vietu un termiņu.
Izstrādāto detālplānojuma 1.redakciju izstrādes vadītājs iesniedz izskatīšanai vietējās pašvaldības domē (padomē), kas pieņem lēmumu par detālplānojuma pirmās redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai un atzinumu saņemšanai.
Detālplānojuma izstrādes vadītājs četru (4) nedēļu laikā pēc iepriekš minētā lēmuma pieņemšanas, organizē sabiedrisko apspriešanu un pieprasa no darba uzdevumā minētajām institūcijām atzinumus par detālplānojuma pirmo redakciju.
Pēc sabiedriskās apspriešanas beigām izstrādes vadītājs sagatavo sabiedriskās apspriešanas materiālus, kuros ietverti paziņojumi un publikācijas presē, sabiedriskajā apspriešanā izstādītie detālplānojuma dokumenti un materiāli; sabiedriskās apspriešanas pasākumu saraksts, rakstiskās atsauksmes un atbildes uz tām, sabiedriskās apspriešanas sanāksmju protokoli, kas noformēti normatīvajos aktos par dokumentu izstrādāšanu un noformēšanu noteiktajā kārtībā.
Detālplānojuma izstrādes vadītājs iesniedz izskatīšanai pašvaldības domē (padomē) izstrādāto detālplānojuma redakciju, institūciju atzinumus un sabiedriskās apspriešanas materiālus. Pašvaldība pieņem vienu no šādiem lēmumiem:
• Apstiprināt detālplānojuma redakciju par galīgo redakciju;
• Pilnveidot detālplānojuma redakciju atbilstoši institūciju atzinumiem un sabiedriskās apspriešanas rezultātiem un sagatavot detālplānojuma galīgo redakciju;
• Noraidīt detālplānojuma redakciju un izstrādāt to no jauna atbilstoši jaunam darba uzdevumam.
Pašvaldība lēmumu par detālplānojuma apstiprināšanu nepieņem, ja detālplānojuma izstrādes gaitā nav panākta tā teritorijā esošo zemes īpašnieku piekrišana jautājumos, kas skar viņu īpašuma tiesības (izņemot gadījumus, ja detālplānojumā ir paredzēta īpašuma atsavināšana valsts un sabiedrības vajadzībām).
Pašvaldība dome (padome) apstiprina detālplānojumu un izdod tā grafisko daļu un teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumus kā pašvaldības saistošos noteikumus.
Lēmums, ar kuru apstiprināts detālplānojums un izdoti pašvaldības saistošie noteikumi, ne vēlāk kā divas (2) nedēļas pēc tā pieņemšanas jāpublicē vietējā laikrakstā un laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”, norādot vietu, kur var iepazīties ar detālplānojumu.
Divu (2) nedēļu laikā pēc detālplānojuma stāšanās spēkā pašvaldība iesniedz zināšanai Valsts zemes dienestā apstiprinātā detālplānojuma grafiskās daļas un teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu kopiju, kā arī grafiskās daļas plānus, kuros attēlota teritorijas plānotā (atļautā) izmantošana un aizsargjoslas (digitālā veidā, vektordatu formā, LKS 92 koordinātu sistēm

Коментарий автора
Комплект работ:
ВЫГОДНО купить комплект экономия −1,70 €
Комплект работ Nr. 1326144
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация