Jebkuras valsts uzņēmuma sekmes gan vietējā, gan starptautiskā tirgū balstās uz pareizu uzņēmuma vadības izstrādātu mārketinga koncepciju un vispārpieņemtu objektīvu tirgus ekonomikas likumu ievērošanu.
Tirgus ekonomika – tā balstās uz attiecībām, kuras rodas preci pērkot un pārdodot tirgū, kur satiekas gan pieprasījums kā patērētāju pārstāvis, gan piedāvājums kā ražotāju pārstāvis. Tirgus attiecībās piedalās dažādi ekonomiskie subjekti, tas ir atsevišķas fiziskās personas (uzņēmēji, patērētāji, investori, ieguldītāji, fermeri, pārdevēji, pircēji) un juridiskas personas (saimniekojošie subjekti). Saimniekojošie subjekti tiek pārstāvēti tirgū ar dažādiem organizatoriski – tiesiskajiem uzņēmumu veidiem un īpašumu veidiem, akciju sabiedrībām, biedrībām, kooperatīviem, biržām, fondiem, bankām, kompānijām, asociācijām, firmām, koncerniem, sabiedrībām un citām juridiskām personām.
Tirgus ekonomikas ekonomiskie subjekti var būt tikai kā pircēji un pārdevēji.
Tādā veidā tirgus attiecību pamatā atrodas attiecības starp pircējiem un pārdevējiem, kuras ir vērstas uz viņu interešu apmierināšanu. Pārdevējs tiecas pārdot savu piedāvājumu, produkciju, bet pircējs tiecas apmierināt savu pieprasījumu, tas ir iegādāties viņam nepieciešamo preci.
Lai uzņēmums panāktu, ka pircējs izvēlētos tieši viņa ražoto preci starp daudzajām konkurentu piedāvātajām precēm, uzņēmumam ir jāinformē pircējs un jāiepazīstina tas ar savu preci. Šī mērķa īstenošanai uzņēmumam palīdz viena no mārketinga sastāvdaļām – reklāma. Reklāma, tāpat kā jebkura joma Latvijas Republikas uzņēmējdarbībā, diemžēl vēl atrodas savā attīstības stadijā.
Kursa darba mērķis ir izpētīt Latvijas reklāmas tirgus attīstību un īpatnības, tā rezultātā dodot objektīvu vērtējumu par Latvijas reklāmas tirgus īpatnībām, attīstību un tendencēm.…